21 Haziran 2014 Cumartesi

Sırbistan'da Dayanışma Maçı

Soma'daki faciaya yoğunlaştığımız günlerde Balkanlar da büyük bir sel felaketi yaşıyordu. Bosna, Sırbistan ve Hırvatistan'ı vuran sel bir çok insanı evinden etti, ölümlere yol açtı. Bu sel felaketinde futbol kulüpleri de bizdekine benzer bir şekilde taşın altına elini koyarak sorumluluk aldı. Hatta Bosna Hersek'te bazı futbolcular birebir çalışmalara katıldı. Statlar yardım merkezine dönüştürüldü, yardım için toplanan eşyalar, giysiler, erzaklar statlarda biriktirildi.

Bir yardım organizasyonu da ligi şampiyon Kızılyıldız'ın 1 puan gerisinde bitiren Partizan'dan geldi. Partizan 27 Haziran'da İsveç şampiyonu Malmö FF ile bir hazırlık maçı yapacak. Malmö bu maçı hem Şampiyonlar Ligi elemeleri öncesi ciddi bir deplasman provası olarak düşünüyor hem de selden zarar gören insanlara yardım için sahaya çıkıyor.

Maçın oynanacağı gün SMS kampanyaları ile de destek bekleyen Partizan, maçtan gelecek tüm gelirlerin sel mağdurlarına gideceğini söyleyerek tüm sponsorlara destek çağrısında bulundu. 

İsveç ve Sırbistan'ın Dünya Kupası'nda olmadığı düşünüldüğünde iki takımın da kadrolarının ideale yakın olması muhtemel olacak. İsveç'te ve Sırbistan'da gönlümüzün olduğu iki takımı böyle güzel bir projede görmek de ayrı güzel. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder