1 Haziran 2014 Pazar

Kürdistan 1-2 Arameans Suryoye | Conifa World Cup

Conifa Dünya Kupası 1.Gün 2.Maçında Kürdistan ile Arameans Suryoye karşı karşıya geldi. A grubu ilk maçında karşı karşıya gelen Kürt ve Süryani takımlarının maçı çekişmeli geçti.

Süryani halkı başta Anadolu olmak üzere  Avrupa,Avustralya, Orta Doğu,Asya ve Kuzey Amerika'ya dağılmış bir nüfusa sahip. Arameans Suryoye takımının oyuncularının büyük bölümü İsveç'te mücadele eden amatör takımlardan geliyor.
Kürdistan ise Türkiye, Irak,İran ve Suriye'den gelen amatör sporcularla mücadele ediyor. Her iki takımın da profesyonel büyük yıldızları olsa da bu turnuvada onlarsız mücadele ediyorlar.

Maçın ilk yarısında Shakour ile öne geçen Kürdistan ilk yarıyı da 1-0 önde kapattı. Geçen yılın şampiyonu Kürdistan turnuvaya 3 puanla başlamak isterken hesaplar ikinci yarı alt üst oldu.

2.yarıda Arameans Suryoye önce 78'te Musa Karlı'nın golü ardından 84'te de Bertino Nacar'ın golüyle sahadan 2-1 galip ayrıldı. Süryani Kartalları böylelikle bir önceki turnuvanın şampiyonunu mağlup ederek hem büyük bir başarı kazandılar hem de turnuvaya iyi bir başlangıç yaptılar.

Kurdistan - Arameans Suryoye 1-2
Kurdistan: Khdir, Mushir, Jasim Mohammed, Yakhi, Aras, Shukri, Aziz (81’ Zerrer), Sherzad Mohammed (86’ Shakor), Mahmood, Shakour, Salar (72’ Nashat).
Arameans Suryoye: Bagdo, Jallo, David, Candemir, Can, Nacar, Aydin (90’ Aylil), Mourad, Percin (61’ Demir), Karli, Acar (93’ Hannasson).
Goller: 38’ Shakour (1-0), 78’ Karli (1-1), 84’ Nacar (1-2).
Sarı Kartlar: Jasim Mohammed, Karli, Mushir, Aziz, Bagdo
Referees: Ferrario, Karlsson, Olsson, Macchi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder