1 Haziran 2014 Pazar

Ellan Vannin 3-2 Dağlık Karabağ | Conifa World Cup

Turnuvada günün son maçında Dağlık Karabağ ile Ellan Vannin karşı karşıya geldi. Ellan Vannin İrlanda'nın bir adası olan İsle of Man takımıdır. Man Adası olarak da geçioyr. Manx kültüründen gelen takım turnuvaya ilk kez katılıyor. M.Ö 6500'lü yıllara dayanan bu kültür Kelt uygarlığının bir kolu olarak nitelendiriliyor.

Rakibi Karabağ ise turnuvanın başlangıcında çeşitli zorluklarla karşılaştı. Azerbaycan Futbol Federasyonu, bu bölgede hak iddia eden hükümeti gibi , Karabağ'ın bu turnuvaya dahil edilmemesi ve muhatap alınmaması gerektiğini söyledi. Ama Conifa bu isteği düşünmeden reddetti. Karabağ bölgesi Ermenistan ve Azerbaycan arasında sorun teşkil eden bir bölge ve Azerbaycan bu ülkeyi/halkı tanımıyor.

Karabağ'ın kadrosunda FC Shriak, Ararat, Mika gibi Ermenistan Liginden futbolcular da yer alıyor.

Bugün yapılan maç gol düellosu şeklinde geçti. Maça hızlı bir başlangıç yapan Karabağ 30.dakikaya gelindiğinde  Manasyan'ın attığı iki golle 2-0 önce geçti. 39'da McNulty skoru 2-1'e getirirken ilk yarı bu skorla tamamlandı.

İkinci yarıda on kişi de kalan Karabağ pozisyon üretmekte zorlandı. Uzun bir süre direndikleri maçta 87 ve 90.dakikada yedikleri gollerle sahadan 3-2 mağlup ayrıldılar. Ellan Vannin ise gecenin unutulmaz performanslarından birine imza atarak sonraki maçlar için umut vaat etti.

Bu maç özelinde de günün diğer maçlarında da hakemler bir hayli eleştirildi. Ofsayt ve kart konularında taraftarların şikayetleri azımsanmayacak derecede. Bu maça ne kadar etki ettikleri ise ortada.


Ellan Vannin - Nagorno Karabakh 3-2
Ellan Vannin: Thomas, Ringham, Quaye, Sharkey, Kelly, Caine (75' Moore), Jones, McVey (75' Morrisey), McStay (70' Doyle), Bass, McNulty.
Nagorno Karabakh: Chazaryan, Arakhelyan, Grigoryan (53' Barikyan), Sahakyan, Poghosyan, Petrosyan, Dartyan, Grigoryan, Bareghamyan (70' Gyozalyan), Dartyan, Marasya ('60 Nranyan).
Goals: 25' Manasyan (1-0), 30' Manasyan (2-0), 39' McNulty (2-1), 87' Moore (2-2), 90' Jones (3-2)
Yellow cards: Davtyan, Arakhelyan, Poghosian, Barikyan.
Red card: Karapetyan
Referees: Modig, Fellström, Hafstad, Nilsson. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder