1 Haziran 2014 Pazar

Abhazya 1-1 Occitania | Conifa World Cup

Turnuvanın ilk gün 3.maçında Abhazya ile Occitania (Oksitanya) karşı karşıya geldi. Kafkas temsilcisi Abhazya, 2007 yılında kuruldu ve geçmişlerinde sadece 3 maç yaptılar. Bu turnuva onlar için de büyük öneme sahip.

Occitania ise Güney Fransa, Monaco, İtalya ve İspanya gibi ülkeleri içine alan 16 milyon nüfusluk bir halk. Kullandıkları günlük dilleri bulundukları bölgeye göre değişse de halen bazı bölgelerde ana dilleri olan Occitan dili ikinci dilleri konumunda.

İki takımın müsabakasında ilk yarı golsüz bir şekilde 0-0 sona erdi. İkinci yarıda ise Abhazlar'dan çok Occitanialılar çalıştı. Önce oyuna ikinci yarıda giren Martinez'in golüyle 1-0 öne geçen Occitania, ardından Hernandez'in kendi kalesine attığı gole engel olamadı ve maç 1-1 sonuçlandı.

İki takım da ilk maçlarında puanları bölüşürken gru
bun bir sonraki maçı Abhazya ile Samilerin takımı Sapmi arasında oynanacak.

Abkhazia - Occitania 1-1
Abkhazia: Bondarenko, Chertishev, Tsveyba, Agrbh, Khokhlov, Dzheniia, Argun, Adzhinndzhal, Vardania (67' Katsiya), Akhba (61' Ardzinba), Tarba (90' Logua).
Occitania: Romain, Dors, Dubois, Dalzon, Hernandez, Thomas, Moussi, Amiel, Rodas (55' Lafuente), Massare, Bru (55' Martinez).
Goller: 68' Martinez (1-0), 83' Hernandez (1-1 - Kendi Kalesine)
Sarı Kartlar: Hernandez, Thomas, Dors, Dzheniia, VardaniaHakemler: Othman, Hussain, Albertson, Murphy

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder