10 Şubat 2013 Pazar

Beşiktaş Kadın Basketbol Dört Dörtlük

Son zamanların en güzel Beşiktaş haberleri, ne futbol takımına yapılan transferler, ne 2013'ün ilk galibiyeti olan Elazığ maçı ne de başka bir şey...Kadın basketbol takımı ikinci yarıya fırtına gibi başlayarak o kötü günleri unutturmaya başladı. Zaten o kötü günlerin de sorumlusu bu takım değil her zaman adını zikretmekten geri durmayacağım basketbolun Demirören'i Abdullah Sözer ve bağlı olduğu yönetimdi.

Takım baştan aşağıya yenilendi. Ligin en iyi ekiplerinden biri olan KASKİ maçına çıkan ilk 5 bile bunu açıkça ortaya koyuyor: Gülşah,Özge,Price, Bjelica ve Jovanovic.

Maça attığı 20 sayıyla zaten Gülşah yeterince damgasını vurmuş gözüküyor. Skor olarak da Jovanovic'in 17 Hayes'in 16 sayısı takımın attığı 84 sayının 53'ünün bu 3 oyuncu arasında dağıldığını gösteriyor. Özge ile Bjelica'nın aldığı 10'ar ribaund ise hücumda ekstra sayıların savunmada da caydırıcılığın anahtarı konumunda KASKİ maçı için. Zaten Bjelica oynadığı maçlarda bugüne kadar 10.6 ribaund ortalamasını tutturmuş durumda. Ve ne kadar iyi bir transfer olduğunu takımın ribaund sayılarını yukarı çekerek gösteriyor. Bjelica'yı ısrarla izlemeye devam edelim. 

41-33 biten ilk devrenin ardından maçı dengede götüren Beşiktaş, 51 sayı atıp 30 sayıda tutarak Kayseri ekibini ikinci yarıdaki 4 maçın 4'ünü de kazanarak büyük bir başarı elde etti. Hem de bu galibiyetler zirve takipçisi takımlara karşı alınan hayati galibiyetler. Alınan 8 puan 13 puandan 21 puana çıkartarak son sıraya demir atmış takımı 2 sıra yukarı çıkartmış durumda.Haftaya ise ligin son sırasındaki Edremit Belediye ile deplasmanda oynanacak. Takımın kendine gelen öz güveni bir kenara artan performansta Beşiktaş'ı favori seviyesine çıkarttı maç öncesinde. Yine de temkinli olmakta fayda var.
(Ayhan Avcı)

Geçtiğimiz haftaki Samsun Basket koçunun yaptığı "şike iması" terbiyesizliğinin ardından bu hafta Kayseri KASKİ koçu Ayhan Avcı ise son derece centilmence Beşiktaş'ı kutlayarak hakemlere yüklendi. "Beşiktaş'ın galibiyetine hakemler kötü performanslarıyla gölge düşürdü. Beşiktaş maçı %100 hak etti ama MHK'nin özellikle ikinci yarıyı tekrar tekrar izleyerek hakemler hakkında da gereğini yapmalı. Sanki başka branşın hakemleri gibiydiler." diyerek hakem konusunda şikayetini belirtti.

Not: Akatlar'da oynanan bir maç için bile maç fotoğrafı yerine geçen haftanın Samsun Basket maç fotoğrafını siteye koyan resmi site bjk.com.tr 'ye ilgi ve alakasından ötürü bir kez daha "teşekkürler(!)". Fotoğraflar maçla alakasız oldu bu nedenle...

2 yorum: