10 Ocak 2013 Perşembe

Fikret Orman'dan Mehmet Ağar'a Ziyaret...

Mehmet Ağar'ı ziyaret etmeyenin futbol camiasında yer edinemediğine dair yazılı olmayan bir mutabakat var. Hatta adamın teki İspanya'da takımıyla Avrupa Kupasını almış oralardan Mehmet Ağar'a selam yollamıştı.

Malum derin devletin karanlık işlerin bir numaralı adamı Mehmet Ağar...Eli o kadar uzun ki faili meçhullerden tutun da federasyon nezdinde bir takımı temsil edecek kadar da futbolun içinde...Demokratlar Mehmet Ağar'ı çok iyi tanır. Susurluktan , Emniyet Genel Müdürüyken, Adalet (!) Bakanıyken , İçişleri Bakanıyken demokratlar hesap sorulacaklar listesinin en başına yazmıştı adını... Hesap sorulmadı sorulamadı, sorulması bir UMUT halinde öylece duruyor!

Biz gelelim bizim meseleye...Bu "büyük" "karanlık" "devlet" adamını ziyaret edenlerin bir listesini verelim önce... Arda Turan, Mustafa Koç, Aziz Yıldırım, Ferit Şahenk, Hakan Şükür, Fatih Terim, Yıldırım Demirören, Abdurrahim Albayrak, Ali Dürüst, Haluk Ulusoy, Hıncal Uluç, Mustafa Denizli...Kim ne derse desin bu isimlerin çoğunluğundan zaten beklediğim bir hadise bu ziyaret işi...Bir tek Mustafa Denizli'nin çakma demokrat olduğunu gösterdi bize bu hadise o kadar.

Son olarak da Fikret Orman Ağar'ı ziyarete gidiyor. Daha bu işlerde yolun başında olan Fikret Orman adeta bir icazet alırcasına gideceği ziyaretten nasıl ya da ne gibi avantajlarla geri dönecek bilinmez ama aklımda soru işareti olan bir isimken aklıma Mehmet Ağar'ı ziyaret eden yüz karası Beşiktaş başkanı olarak kazınacak.

Sadece benim aklıma değil tarihe de aynı şekilde...Mehmet Ağar'ı ziyaret eden Beşiktaş başkanı Fikret Orman!

2 yorum:

  1. Aziz Yıldırım, Mehmet Ağar'ı ziyaretlerinin de ötesine geçip, kendisine boyun eğmeyip "İstifa" diye bağıran Fenerbahçelilerin yanına, Maraton Üst E Blok'ta Mehmet Ağar'ın adamlarını bodyguard diye koymuştur. Bileklik takmıştır. Adam fişletmiştir. O gün maçta olmayanları, bu güçle nezarete atmıştır.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. En tuhaf şey de 3 büyüğü Anadolusu farketmeksizin bir mutabakat noktası olması bu adamın...Devlet içinde de öyle sosyalist kesim hariç; ulusalcısının da merkez sağın da radikal sağın da mutabakat noktası aynı futbol gibi.

      Sil