17 Aralık 2012 Pazartesi

Cemal Nalga Transferi

Bugüne kadar futbol yazdık blogda ve sloganımız da "futbol borsada değil arsada güzel" vecizesiydi ama bir farklılık yapıp farklı branşlardan da yazı girmeye karar verdim. Erkek basketbol takımı yeni transfer olarak kadroya Cemal Nalga'yı kattı. Cemal biliyorsunuz o meşhur Tufan-Cemal forma skandalının yaşandığı olayda aktörlerden biriydi. 

Cemal resmi siteye açıklamalarda bulunmuş ve forma skandalında suçunun olmadığından aksine mecbur bırakıldığından bahsetmiş. Normal olarak düşünüldüğünde hiç bir basketbolcu çıkıp da "bana Tufan'ın formasını verin cezam olmasına rağmen oynayacağım" demez. Cemal de bundan bahsediyor ve dönemin  takımın başındaki hocalarını suçluyor. 

Henüz 25 yaşında ortalama en az 10 yıllık daha bir kariyer onu bekliyor. O nedenle Erman Hoca'nın ona verdiği şans çok önemli. O da bunun farkında ve her cümlesine Erman Hoca diye başlıyor. Mecburen verdiği ara illa ki performansını etkileyecek ama şuna eminim sezon içinde çok özverili olacak. 

Ben kişisel olarak kalite arttıracağının garantisini veremesem de takıma olumlu bir hava katacağından eminim. Herkes son bir şansı hak eder, hele ki o hatada en az suçu olan kişi o ise...

Cemal'in açıklamalarını aşağıda tam metin olarak aktaralım...

“Taraftarın bana tepkili ve kırgın olduğunu biliyorum. Genç yaşta başımdan geçen bir olaydan dolayı yıllardır suçlanıyorum. Ama olayın iç yüzünü tüm insanların sizin aracılığınızla öğrenmesini isterim. Öncelikle Erman Kunter’e bana kendimi ifade etme ve ispatlama şansı verdiği için çok teşekkür ederim. ‘3 sene önce Cibona Zagreb forması giyen Gordon ile olan tartışmamdan sonra bir ceza almıştım. Bunun üzerine Almanya’da bir turnuvaya katıldık ve aslında o dönemde aldığım ceza bitmişti ve ilk maçımda oyun içinde hücum yaparken rakip oyuncu bana çarptı ve sert bir şekilde yere düştü. Bunun üzerine hakem önce kasti faul sonra diskalifiye verdi. Ben soyunma odasına giderken o teknik heyetin bakışları açıkçası beni tedirgin etmişti ve bende ‘Kesin takımdan kovuldum’ duygusunu uyandırdı. O dönemde takımdaki uzun oyuncularda eksiklik vardı ve bir sonraki maçta takımda sadece 2 uzun oyuncu yer alıyordu. Maçtan önce menajerimiz, soyunma odasına gelip, ‘Cemal bugün Tufan’ın formasıyla sahaya çıkacaksın. Teknik heyetin kararı bu yönde’ dedi. Soyunma odasında benim ve arkadaşlarımın tepkisi oldu hatta ben ‘Nasıl giyerim Tufan’ın formasını yanlış olur’ dedim. Bunun üzerine, ‘Almanya Federasyonuyla ters düşmek olmaz şimdi. Uzun oyuncu sıkıntısı var, maçta aşırı bir fark olmasın, biz ayarladık her şeyi sıkıntı yok’ dedi. Aslında birazda konuşmalarında ‘eğer dediklerimizi yapmazsan seni takımdan kovacağız’ havası vardı. Ben de bunun üzerine antrenörümün ve menajerimin dediklerini uyguladım ve Tufan’ın formasıyla sahaya çıktım. Sonuçta Tufan’ın formasını verin ben sahaya çıkacağım diye ben kimseye ısrar etmedim ve bunun yanlış olduğunu söyledim. Ama daha sonra olaylar büyüdü ve tek suçlu ben oldum. Kimse beni korumadı ve olanları anlatmadı. Ben genç yaşta takımdaki teknik heyetin dediklerini uyguladım. Yanlış bir şeydi ama mecbur bırakıldım ve suçlu ben oldum. Taraftarımızın bunları bilmesini isterim. Olayların iç yüzü bu şekildedir. Kaç yıl geçti ve benim neler çektiğimi kimse bilmiyor. Taraftarımızın şunu bilmesini isterim ki; Her şey bir yana Erman Kunter ve Beşiktaş bana bir fırsat verdi. Şu dakikadan itibaren ben Beşiktaş’ta başarılı olmak ve bana verilen fırsatı iyi kullanmak istiyorum. Çok büyük bir camiadayım ve mutluyum. Sahada elimden gelenin fazlasını Beşiktaş için yapacağım.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder