17 Aralık 2012 Pazartesi

Bolu Beyi Oğuz Çetin

Takımı aldığında 16 puanla dip seviyelerine yakın bir yerlerde yarından umutsuz bir futbol ve ruh hali vardı. Kimse beklemiyordu da o gelir gelmez birden takımı değiştirmesini ya da arka arkaya flaş puanlar almasını ama o başardı.

Oğuz Çetin ilk olarak Ankaragücü ile 1-1 berabere kalarak 3 puandan ziyade takıma mücadele gücünü geri kazandırmayı başarmıştı. Önceki haftalarda yürüyen futbolcuları koşar adım toplara müdahale etmeye çalışırken gördük. Sonrasında Buca deplasmanında herkesin sürpriz dediği bir galibiyete imza atarak takımın kısa sürede nasıl değiştiğini gösterdi bize.

Son olarak da bu hafta 1461 Trabzonspor'u kendi evlerinde yine 1-0 yenerken 3 haftada 7 puanla takımı orta sıralara taşıdı Oğuz Hoca. Elinde sihirli bir değnek yok ve başarının hepsi %100 olarak ona ait değil ama değiştirdiği bir şeylerin olduğu çok açık.

Ligin ikinci yarısında daha iddialı bir takım olacaklarını söylüyor Oğuz Hoca kim bu söze itimat etmez ki?  3 haftada geldiğini belli eden bir hoca bu takımla bir de kısa da olsa hazırlık dönemi geçirirse bir çok şey değişebilir. Playoff potasının 2 puan gerisinde ve Playyoff hayal değil gerçekçi bir hedef olarak Boluspor'un önünde duruyor. 3 hafta önce galiba gidici diyorduk bu takıma şimdi ise güzel hedeflerden söz ediyoruz tebrikler Oğuz Hoca!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder