29 Aralık 2012 Cumartesi

Basketbolun Demirören'i Abdullah Sözer...

Yıldırım Demirören yerle bir ederek gidişinin ardından gelen gideni aratmayacak ama kimler gelecek ki diyordum. Malzeme belli gelecek isimler belli düzen belli...Fikret Orman ekibi ile gelip PR çalışmasını bol tutarak gözleri arada bir boyayarak iyi işler yapmış izlenimini yeterince verdi. Ama skandalın büyüğü basketbol şubesinde gerçekleşiyor sezon başından beri...

Önce kapattık deyip sonra kapalı kapılar ardında federasyon seçimlerinin bulaştığı kirli pazarlıklarla kadın basketbolunu açık tutarak niyetini ve basiretini gösteren yönetim sonrasında da çok iyi işler yapmadı. Sponsorluk anlaşmalarını yapamayan Eurolig'de oynayan takıma reklam alamayan yönetim transfer konusunda da şov(!) yapıyor. 

Abdullah Sözer'in yaptıklarından kısa notlar aktaralım...

Kadın basketbol takımı ligde sonuncu sırada ve tek bir galibiyeti dahi yok!

Kadın basketbol maçlarına ısrarla gitmiyor. Hatta bir iddia da şu Galatasaray maçı öncesi "nasılsa yenileceğiz gitmeye gerek yok" dediği...

"800 bin dolardan bir kuruş aşağıya inmeyiz isterlerse 10 taksit yapalım ya da olmadı şampiyon olan takımı verelim Ergin Ataman'a şampiyon yapsın " dedikten bir kaç gün sonra fiyatı 420 bin dolara indirip Arroyo'yu Galatasaray'a verdi.

Şimdi bir kaç soru; bu adam sadece erkek basketbol şubesinin başına mı getirildi?

Kadın basketbolu bu durumdayken oyuncuların hiç bir suçu olmamasına rağmen gerçek suçlu ya da suçlulardan kimse hesap sormayacak mı? Fikret Orman Demirören'den hesap soramıyor Sözer'e de mi bir şey diyemiyor? 

Sorular uzar gider ama Arroyo bize karşı oynamasın diyerek taraftarın tepkisinden korkarak önlem almaya çalışan basiretsiz bir yönetimin elinde basketbol şubesini izlemek çok acı verici. Şampiyonluğu geçen seneye kadar canlı olarak görememiş biri olarak söylüyorum eğer bu kişiler şampiyon yapacaksa bu tutarsızlık ve beceriksizlikle kalsın o şampiyonluklar...Tıpkı geçen sene şampiyonluğun Beşiktaş ruhuyla değil Milan"gaz"ıyla geldiği gibi!

FEDA sezonu diyerek başlayan pazarlama kampanyalarının sonucunu da görüyoruz böylelikle. Alınan FEDA tişörtlerinin gelirleri Galatasaray'a indirim olarak vermek de bu yönetime nasip oldu ne kadar övünseler az...Kapalı tribün biletlerinden indirim olmaz Galatasaray'a transfer konusunda indirim olur. Ergin Ataman'dan ricam Fikret Orman ve Abdullah Sözer'e de Galatasaray'da istihdam sağlaması. Hoş ayrılmadık ama bu istihdam aramızdaki her şeyi çözebilir...

Basketbolun Demirören'i Sözer şubeden gidene kadar bir şeylerin düzeleceğinden hiç ümidim yok! Abdullah Sözer'e basketbol federasyonu seçimlerinde başarılar diliyorum!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder