3 Kasım 2012 Cumartesi

Prosinecki'li Bobo'lu Galibiyet

Kayseri bu sene Bobo'nun gelişi ile ilgimi daha bir çekse de benim için en önemli atılımını Prosinecki ile yaptı diyebilirim. Prosinecki sevdiğimiz futbolculardandı hocalığı için bir şey söylemek erken ama sempati duymak için hiç de fena bir isim değil.

Bugün hoca üçüncü maçında ilk galibiyetini alsa da aslında abartılacak hiç bir durum yok ortada. İlk maçta daha futbolcularla tanışma-tanınma merasimi sayılabilecek kadar gün sonra İBB maçı ve gelen bir mağlubiyet ardından da Galatasaray deplasmanı...Kimse bugün Galatasaray'a niye yenildin diyemez hiç bir hocaya, yenmek puan almak ayrı bir güzelliktir orası ayrı...

Rakip istikrardan nasibini alamamış Karabük olsa da kuşku duymamak elde değil tabi ki ama Kayserispor  güzel bir oyun net bir skorla galip geldi. Prosinecki'nin ilk galibiyetine sevinmek bir yana Bobo'nun gollü geçen maçı hoş oldu. 2 güzel gol atan Bobo geçmişin çok uzağında ama arada bir kendini hatırlatması göz okşuyor , anıları tazeliyor.

Ama gördüm ki epey yavaşlamış Bobo...Son golde rakip defansla mücadeleye girdiğinde bizim bildiğimiz Bobo vücudunu çok iyi kullanır ve rakibini saf dışı bırakırdı ama bu kez öyle olmadı hem yavaştı hem güçsüz. Rakip hata yapmasa topu da kaptırabilirdi. Ama rakibin hatası onu kaleci ile karşı karşıya bıraktı ve o da fırsat bulursa "hala" bir golcü olduğunu hatırlattı.

Yine işi kolay değil Prosinecki'nin en azından ilk yarıda ufak da olsa bir kamp yapmadan ya da hafta hafta maç yaparak takımı tamamı ile tanımadan ama güzel bir adım oldu Karabük maçı. Büyük umutlar için erken küçük umutlar için ise tam zamanı denilebilir Prosinecki ile Kayserispor birlikteliğindeki Prosinecki'nin ilk galibiyeti için...

(Bobo fotoğrafı Tribün Dergi'den)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder