6 Kasım 2012 Salı

Necati de Çilek Olur mu?

Geçen yıl ligin ilk yarısında attığı gollerle Antalyaspor'u ligde tuttu, ikinci yarıda attığı gollerle de Galatasaray'ı şampiyonluğa taşıdı desek pek de abartmış olmayız sanırım. Galatasaray'a dönüşü yadırgansa da attığı goller kazandırdığı puanlarla "boşuna gelmedim" mesajını herkese vermişti.

Adanaspor,Galatasaray, Antalyaspor ve son olarak da Eskişehirspor'da yüksek gol yüzdelerine ulaşan Necati Ateş biraz sitemkar biraz da iddialı açıklamalarda bulundu. Bana göre bu sene Eskişehirspor'a gitmesi tamamen Galatasaray'ın paldır küldür transferleri nedeniyle oldu. Kabul edelim ki kimse Burak ve Umut gibi iki önemli ismin takıma aynı anda katılmasını beklemiyordu. Elde de Elmander,Baros,Sercan isimleri varken bir anda göze en çok batan isim Necati oluyordu yaşı itibariyle. Ya da genel olarak gözüme batması gereken olarak onu işaret ettiler yaşını bahane ederek.

Kendisine sorulan "tekrar Galatasaray'a döner misiniz" sorusuna tereddütsüz "neden olmasın" diyordu. "Cris 35 yaşında transfer edildiyse ben de dönebilirim" Haksız sayılmaz, çilek sayıklamaları Cris'le geçiştirilince Necati'nin dönmesi de gayet mümkün.

Şu an Eskişehirspor'da kaldığı yerden devam ediyor ve yine takımının en büyük silahı. Yine goller atıyor, yine asistler yapıyor yine puanlar kazandırıyor ve biz tüm bu olanlara şaşırmıyoruz...

2 yorum:

  1. Türk futbol tarihinin en underrated forveti.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Açık söylemek gerekirse Adanaspor performansını hiç birine değişmem :)

      Sil