18 Ekim 2012 Perşembe

Ozan İpek Transfer Sezonunu Açtı

Ozan İpek futboldaki "yeşil devrim" dediğimiz Bursaspor şampiyonluğunda emeği geçmiş oyunculardan...Bu sezon takımıyla sorun yaşayan Ozan şimdiden transfer sezonunun açılışını yaptı. Onun için gizli temaslar ya da açık demeçlerle yürütülen transfer girişimleri kısa süre içinde sonuca bağlanacaktır.

Ozan A takıma 2008-2009 sezonundan çıkmıştı. İlk yılını saymazsak ortalama 30 maç bandında oynuyor. İlk sezon genç oyuncu konumunda olduğu için sadece 4 maça çıkabildi. Bugüne kadar 99 lig maçında 15 gole ulaşan Ozan gollerinden çok soldan bindirmeleriyle başarılı olan bir oyuncu. Gerek orta sahanın solu gerekse hücumda sol bölgede çok iyi işler yapabiliyor.

Bu sezon onun için iyi başlamadı. Önce kadro dışı kaldığı ile ilgili haberler dolaştı. Bursaspor yönetimi böyle bir şeyin olmadığını bir kaç gün izin verdiklerini söylediler, Ozan da kadro dışı kaldığını ve bir daha kulübe dönmeyeceğini belirtti. Nihayetinde de Bursaspor Ozan'ı kadro dışı bıraktıklarını ve 200.000TL de para cezasına çarptırdıklarını söyledi.

Bursaspor'un bu konuda bir hatası var mıdır bilemem ama şunu biliyorum ki, Sercan da , Volkan da Ozan da hoş ayrılmadı bu kulüpten. Hepsi sorunlar yaşadı, kimi zaman sorunlar hallolmuş gibi gözüktü ama bir yerlerde o sorunlar yine patlak verdi. Ertuğrul Sağlam yıldız futbolcu yönetememe sorunu yaşıyor olabilir ki herkes ne derse desin Ertuğrul Hoca'nın tarzı da taktiksel düşüncesi de bana uymuyor.

Yine aynı şekilde Bursaspor yönetimi de oyuncuların para ettiği dönemlerde onları küstürene kadar takımda tutup değerleri düşünce onlarla sorun yaşayıp yok paraya elden çıkarıyorlar. Daha sonra da kapıda ciğercinin kedisi kıvamında "büyükler" kapıyor onları. Sonrası ne Bursa'ya yarıyor ne giden futbolculara ne de alan kulüplere... Volkan bir türlü kendini Trabzonspor'a kabul ettiremedi, Sercan Galatasaray'da varlığı ile yokluğu anlaşılmıyor, düşünülen en son alternatif oluyor her defasında...

Şimdi de Ozan...Samet Aybaba onu düşünebileceklerini söylüyor. Onun gelmesi halinde şöyle bir sol düşünüyorum ben Beşiktaş'ta; Uğur'dan beklenen verim alınamadı ve bu işin onunla olamayacağı anlaşıldı...İsmail iyileşmeye başladı ve dönüşünde ne olursa olsun Uğur'dan formayı alabilecek seviyede dönecek -Uğur'un durumunu siz düşünün artık-... Ön bölgede de solda Fenerbahçe maçındaki Uğur faciasından sonra Uğur orada da tutunamayacağı için Ozan tam da o bölgeye denk düşüyor sahada...

Verimli olur mu? Şu taktik yapısında ve zihniyetle Beşiktaş'ta hiç bir oyuncunun başarılı olmasını garanti edemezsiniz! Sercan ve Volkan'dan farkı geleceği takım hazır bir takım değil, oturmuş bir kadro yapısı yok o yüzden geçmesi gereken kişi sayısı neredeyse hiç yok. Direk gelir gelmez ilk 11'de başlama şansı bile olabilir zorlanmadan. Beşiktaş'a bir şey katar mı sorusuna Uğur olunca elinizdeki diğer oyuncu evet katabilir demek mantıklı geliyor. Ama takım kötü giderse Ozan da Sercan ve Volkan'ın ayarında bir yerlerde yerini alabilir, ki bu ihtimal daha gerçekçi gözüküyor şimdilik...

Trabzonspor'a transferi konusunda da oraya gitmesi Volkan örneğinde olduğu gibi kolay bir süreç olmaz onun için. Camianın hala Volkan'ın disiplinsizliklerinden dert yanması taraftarın hala onu kabullenemeyişi tuhaf bir oyuncu kulüp ilişkisi yaratmış durumda. Volkan da kaliteli bir oyuncuydu hatta şampiyon takımda Ozan'dan çok daha fazlasıydı. Ama Trabzonspor'un iyi kötü oturmuş kadrosunda yer bulmaya çalışmaktansa oturmamış bir Beşiktaş kadrosu Ozan için daha rahat bir mücadele alanı olacak gibi geliyor bana!

Artık bu saatten sonra Bursa ile ipler kopmuşken yeniden yeni bir yama ile işler düzeleceğe benzemiyor o yüzden iki  kulüpten biri olacak ama bana göre ön planda ve daha istekli olan Beşiktaş gibi duruyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder