24 Ekim 2012 Çarşamba

Matematik Hiç Bir Şeydir

Aslında maç ile ilgili yazacak pek de bir şey yok. Maçı Fransız televizyonundan takip eden bir arkadaşım, şampiyonlar ligi yorumcusu olan Pires'e maç sorulduğunda gülerek " bu maçla ilgili ne konuşayım" dediğini ve maçla ilgili sadece bunun konuşulduğundan bahsetti.

Maç kadroların kağıt halindeki haliyle Galatasaray'a çok yakın gözüküyordu. Rakip 10 kişi kalınca da Cluj kum torbasına dönmüş bir takım hüviyetine döndü. İlk 3 dakikada 2 şut atan Cluj golü de bulunca onlarda kaderlerine razı bir futbola döndüler. Fatih Terim gol için "top kalemize geldiğinde bir şekilde gol yiyoruz" diyerek takımın halini gözler önüne seriyordu. Çünkü hiç alışılmadık bir Galatasaray savunma düzenini izliyoruz bu sezon.

Bu maçta da görüldü ki bu takımın forveti Elmander. O sakatlanıp çıkınca her pozisyonda üst üste binen birbirine çarpan Umut ve Burak'ı izledik. Burak bir kafa golü "atabilse de" her pozisyonda birbirlerine markaj yapmaktan gole fırsat bulamadılar.

Dany kendi kalesine attığı golle daha doğrusu Kapetanos'un attırdığı golle büyük bir hataya yaptı ve maçın geri kalanında da tartışmalı işlere imza attı. Türkiye için orta halli bir oyuncu ama Avrupa'da çok vasat kalıyor Dany, son olarak dağlara taşlara attığı şutta tribünlerde protestoya yol açtı. Semih ise genel olarak iyiydi. Özellikle ikinci yarıda herkesin telaşa kapıldığı anlardaki sakinliği takdire şayandı.

Melo bu sezonun iyi futbollarından birini oynasa da göstere göstere kaçırdığı penaltı tüm mücadelesini sildi attı. Selçuk dururken neden onun kullandığı ise büyük soru işareti olarak hep kalacak turnuva sonuna kadar.

Amrabat ise herkes çok beğense de ben farklı bir şey göremedim. Sağa çekip orta ya da şut atıyor ki dün şut da atamadı. Yaptığı ortaların tehlike yaratması da onunla ilgili değil tamamen içeri kapanan Cluj savunmasının ürkekliğinden kaynaklanıyordu.

Son olarak taraftarlara değinmek gerekirse kırmızı karta kadar ortalarda olmadılar. Kartta bir uğuldama çıkardılar sonra tekrar gole kadar sustular. Burak'ın golünden sonra yeniden sesler yükseldi ama ikinci golü arayan takımlarının her hatalarında kendi oyunculara karşı bir uğuldama yükseldi. Yani takıma göre daha isteksiz ve başarısızlardı.

Bu sonuçlardan sonra 3de 3 hayali kuran insanlara hak vermek çok güç. Braga ve Cluj deplasmanları bu mücadelelerden kolay olacağı neye göre düşünülüyor anlamak zor. Terim'in "şimdi kendi evlerinde beraberliğe oynayacaklar biz yenseydik atak oynayacaklardı" diyerek işlerinin "kolaylığını" vurguluyordu. İçerideki Manchester maçı da cabası... Matematiksel olarak şans bulunsa da bu 3 maçlık oyunla matematik hiç bir şeydir.Üst tur zor Avrupa Ligi belki diyorum!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder