21 Ekim 2012 Pazar

Gölge Kaleci

Şampiyonlukları bilindiğinin aksine düzinelerce gol atan forvetler ya da attıran 10 numaralar değil, kalecileri ve savunmaları kazanır, en azından bana göre öyle...10 numara ve forvetler sadece bu işin cilası olarak kalır bir yerden sonra.

Barcelona kaleciye rağmen bir çok başarı elde etti bugüne kadar ve son olarak da  Deportivo maçında yediğinden bir fazla atarak 5-4 kazandı. Diyebilirsiniz ki yediği frikik, penaltı ve savunmanın kendi kalesine attığı golde kaleci ne yapabilirdi? Kucağına gelen topu sektirip kaleye alması yeter de artar bile...4 golden birinde hatalı ama her maça 1 büyük hata büyük bir yüzde anlamına geliyor.

Yakın zaman önce kaybettirdiği Süper Kupa hala hafızalarda, hani çalım atmaya çalışıp kaptırdığı topun gol olması ve ikinci maça avantajlı skoru kaybederek takımını götürdüğü maç...Israrla yapılmayan kaleci transferi ne anlama geliyor ya da Pep bile müdahale etmediyse bu iş nasıl bir iştir çözmek zor iş.

Benim gördüğüm diyeceğim ama abartı olacak, tüm futbol dünyasının gördüğü Barcelona'da bir kaleci boşluğu var, güven veren bir kaleci boşluğu...Dün yediğinden bir fazla atan Barca bunu yarın yapamayacak duruma düşebilir işte o zaman futbolcuların muhtemelen içinden geçirdiği "yeter lan" haykırışı su yüzüne çıkar ve her şey daha da zorlaşır...

Son bir not Valdez bana hep Fevzi'nin bunalımlı hallerini hatırlatıyor...Bir Galatasaray maçında topu ayağının altından kaçırışından sonraki günlerini hatırlayın ve Valdez'in aslında tam da ne olduğunu bir kez daha düşünün...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder