4 Ekim 2012 Perşembe

Di mi Samet?

         Bugünün fotoğrafı malum Samet'in yalnızlığıydı... Karede sırasıyla en başta Aykut Kocaman yanında Aziz Yıldırım onun yanında da figüran olarak oraya davet edilmiş ama hikayeyi onun üzerinden devam ettirilsin isteyen yönetmenin arzusuyla oraya konulmuş Samet...

      Takımı hava alanında deplasman yolculuğuna çıkacak bir başkanın yapmaması gerek konuşma nedir diye sorarsanız bu tarz bir örneği ilk sıraya yazarım. Evet gündem yoğun evet "eski" futbolcunuz açıklama yapmış ama cevabın zamanı hava alanında ayak üstü bir fırça atma merasimi değildir. Daha önceden de belirlediğiniz gibi Avrupa Ligi maçınızdan sonraki Cuma günkü basın toplantısıdır yeri ve zamanı!

      Konuşmada öne çıkan cümle ise "doğru mu Samet" kısmı ve Yıldırım'ın Samet Güzel'i kastederek "her şeyi bu çocuk gördü, namusu şerefi varsa doğruyu söyler" demesi oldu. Alex'i liseli ergenler gibi Aziz Baba'sının karşısında kafasını kaldırmadan tivit yazmakla itham eden Aziz Yıldırım bacak bacak üstüne atmasına çok takmış ha bir de 15 dakika geç kalmasına... Diğerlerini bilmem ama Yıldırım'ın yüzüne bakmadan tivit yazma olayı bana pek mantıklı gelmiyor.

        Aziz Yıldırım keşke sinirden kıpkırmızı olan yüzüyle bir kulüp başkanından öte bir lise müdürü gibi arzı endam etmeseydi ekranlarda. Hem de takımın bu tür olaylardan arındırılması gereken bir ortamdayken bu konuşmayı yapmak yarının manşetlerinden maçı indirip kendini koymak demektir. "Manşetlerde hala bu olay"  derken yarının manşet ateşine odun taşımak derdin manşet değil kendi üzerindeki tepkiden kurtulmak olduğunu düşündürüyor bana.

      Samet Güzel'e türlü emir vakilerle "söyle, di mi, bu da oradaydı bu çocuk söylesin" tarzı karakola yalancı şahit yetiştiren adam konumuna düşmek Fenerbahçe camiasına yakışmıyor, kendisine yakışsa dahi kulüp başkanı sıfatıyla asla yakışmıyor! Samet Güzel'e de kızmak işin en basit boyutudur. Yerine kendinizi koyduğunuz zaman zaten onun durumunun zorluğunu da anlayacaksınız!

      Kısacası bu röportajımsı basın açıklaması kimseye yakışmadı. Hele Samet Güzel'i o konuma düşürmek omzuna el koymalar, bu çocuk demeler hiç olmadı...Di mi Samet?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder