27 Ekim 2012 Cumartesi

Demirspor'da 4 Haftada Ne Değişti ?

Kayseri Erciyesspor maçını çalıştığım için izleyemedim ve canlı skor sitelerinden ve Twitter üzerinden takip etmeye çalıştım. Her golden sonra "yeter ulan" hissimi açıklamaya kelimeler bulamıyorum şu an. O maçtan sonra bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünen sadece biz değilmişiz futbolcular da buna karar vermiş olacak ki o günden beri yüzler gülmeye başladı.

Adanaspor A.Ş ile başlayan seriye Karşıyaka'yı Manisa'yı ve son olarak da bu hafta tarafsız sahada Şanlıurfaspor'u ekleyen Adana Demirspor 4 galibiyetle bir seriyle yüzleri güldürmeyi başardı. Bundan tam 4 hafta önce ne olacak halimiz sorusunun yerini bir müddet nereye kadar gidebiliriz sorusu almaya başlamış gözüküyor ve takımın performansına bakınca da bu soru uzun süre gündemimizi meşgul de edecek gibi...

Takımda neler değişti diye bir düşününce Lawal etkisine değinmemek olmaz. Adanaspor ve Karşıyaka maçında orta alan savunması Manisa maçında attığı golü can suyu verdi adeta takıma. Son Urfa maçında vasat olsa da 3 maçtaki performansı mükemmeldi.
Berat yine hatalar yapıyor ama ilk haftalarda gördüğümüz hataların yanında bunlar devede kulak kalıyor. Tabi bunun yanına Şener'in kalede verdiği güven de unutulmamalı...Ramazan faciasından sonra Şener kalede direğe bağlı dursa daha etkili olabilecek bir kaleci. Hatalı çıkmıyor çıktığı topu alıyor bir kaleciden beklenebilecek her şeyi elden geldiğince takımına katıyor.

Gökhan yedeği olmayan bir forvet takımda. Onun performansı tartışılırken forveti Gökhan olan takım diye cümleler kurarken Gökhan gol atmaya başladı. Adanaspor ile başladı onun da serisi aslında. Son olarak Urfaspor'u da boş geçmeyerek takımına 3 puan yolunda artı bir gol daha yazdırdı. Erçağ faktörü de unutulmamalı tabi. Geçen seneki gollerine performansına ve isteğine yeniden kavuşan Erçağ takıma büyük katkı sunuyor.

Bir eksi değişken ise İrfan...Takım kötü giderken ayakta kalan tek isim olan İrfan takımın bu iyi günlerinde pek ortalarda gözükmüyor. Onun da takıma katkısı ile çok iyi işler ortaya çıkabilir, çünkü ne olursa olsun onun gibi oyuncunun eksikliği hissediliyor. Urfa maçında Juninho'nun ribaundlarını ve paslarını değerlendiren Erman Özgür de günün iyilerindendi ve son maçlarda o da iyi oynamaya başladı. 


Dört hafta da değişen onca şey ve gelen 12 puan...Bu tabloyu yaratan oyunculara ve teknik ekibe teşekkür etmekten başka bir şey gelmiyor elden. En önemli teşekkürlerden birini de takımı Maraş'ta yalnız bırakmayan kadın ve çocuk taraftarlara etmek gerek. Yoğun bir kalabalıkla giden kadın ve çocuk taraftarlar takımı desteklemekten bir an olsun vazgeçmediler; klasik ve gerçek söylemi devam ettirdiler: Biz tribünde hiç yenilmedik...

Son olarak da tabi ki "Yönetim İstifa"...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder