29 Eylül 2012 Cumartesi

Rakip Kazanmaz İstanbullular Kaybeder!

         Ordu'da oynanan maçta kimse 2-0'lık net bir skorun adını ağzına almasa da Ordu'nun dişli bir futbol oynayacağını söylüyordu. İstatistiksel olarak Cuper-Terim, Ordu-Galatasaray diye bir sürü kıyaslanmaya gidilse de son söz yine o yeşil sahada söylendi.

       Hasan Kabze oyunda kaldığı bütün dakikalarda canla başla oynadı. Harika bir gol ve bir asist ile geceyi kapatırken taraflı tarafsız herkesin alkışını aldı. 2.golün sahibi Stancu da bu takımdan zorla "gönderilenlerden" ... Culio ile gelen Stancu hatta transfer döneminde Galatasaray'ın başına "bela" olmuştu. Şimdi eski takımına hırs yaptı attı diye bir hikaye çıkarmak istemiyorum. Zaten Galatasaray'ın yediği son 4 gol eski futbolcuları tarafından atılmış. O gün gününde olanın, iyi olanın atmasının ardı ardına tesadüfü diyorum ben buna...


       Maçtan sonra öne çıkan bir kaç nokta var ona değinmek istiyorum. İlki Hasan Kabze'nin iyi oyununun Galatasaray taraftarı ve Terim tarafından övülmesi...Ne diyor Terim Galatasaray ahlakı ile oynadılar, ne dedi taraftarlar, iyi futbol oynadı başkaları gibi soru işaretleri bırakmadı... İlk soru o başkaları derken kimi kastediyor olabilirler? Yani ben bunu diğer İstanbul kulüplerinin üzerlerine alınmadan Galatasaray üzerinden düşündüm. Yani daha önceleri eski Galatasaraylı oyuncuların performansında şaibe vardı da biz mi fark etmedik de Hasan Kabze bu kadar olay oldu?

      Ayrıca olması gereken de bu değil midir? Yani eski futbolcunuz ne olursa olsun sizin futbolcunuz değildir artık. O yüzden mesleğinin önüne "eski" sıfatını eklersiniz. Ne yapacaktı, şu an formasını giydiği takım için çalışmak yerine , o gün o statta giydiği takımın formasını desteklemeye gelen binlerce taraftarına ihanet edip "eski" takımı için mi oynayacaktı?


      Son olarak da bugünkü gazete manşetleri ve dünden itibaren yer alan internet sitelerindeki haber başlıkları... Orduspor kazanmamış da Galatasaray kaybetmiş! Orduspor'un mücadelesini görmeden; "ders olsun" buları burada "BRAGAlım", "eski aslanlar yıktı" gibi Galatasaray penceresinden haberler okuduk! Yani o sahada oynanan futbolda, çıkan skorda Orduspor'un hiç bir katkısı yok tamamen figüran, aslolan İstanbul "büyükleri" mantığı... Bu maç için başlık arayanlar; "Ordu zirveye tutundu" ya da "Ordu'da kaybetmeme serisi devam ediyor" tarzında bir başlık atıyorsanız spor gazetesi olurdunuz ama diğerlerini atıyorsanız spor değil 3 İstanbul takımının gazetesisiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder