20 Eylül 2012 Perşembe

Kötü Skor İyi Futbol        Dün gece Manchester United önünde oynanan futbol asla küçümsenecek bir futbol değildi. Kafa kafaya oynama arzusu Galatasaraylı futbolcularda bir hayli fazlaydı. 1-0'lık skor tamamen bu olayların sonucunda geldi zaten.

       Gecenin iyisi tartışmasız Muslera oldu. Hem kurtardığı penaltı hem karşı karşı kaldığında United forvetlerine karşı kalede devleşmesi harika bir kaleci olduğunu bir kez daha gösterdi.  Hücum hattı ise Muslera kadar becerikli olamadı haliyle. Ah vah tüh denilen toplarımız direkte patladı denilen iki top da direğin dışına çarparak auta gitti. Yani dışarı çıkmakta olan topun geçerken direğe çarpması gibi de düşünebilirsiniz. Direkte patlayan top üst direğe ya da yan direğe çarpar tekrar sahaya döner benim mantığımla. O yüzden o toplara direkte patladı demek iyi niyetlilikten başka bir şey değildir.


       Bir başka mesele de aleyhte çalınan penaltı lehte çalınmayan penaltılar...Aleyhte çalınan penaltı kadar ucuz penaltıları Türkiye'de de bol bol görmek mümkün. Hayatın ve kaderin bir cilvesi olarak bu haksız penaltıya sebep veren ismin Burak olması da acı bir tebessüm oluşturuyor herkeste. Ligin 2.haftasında Beşiktaş'a karşı aldığı penaltıdan çok daha ucuz değildi bu penaltı aynı karaktere sahipti. İkisinde de rakibin emeğini çalma girişimi vardı ve ikisi de amaçsal olarak başarılı oldu. Galatasaray atabildi , Manu atamadı... Penaltıdaki tek fark buydu.


        Çalınmayan lehte penaltılara gelince; hani 2.haftada çalınan haksız penaltıya sevinmiştiniz ya o yüzden bu konuda söyleyecek bir sözünüz kalamıyor maalesef!

      Şuna bir çözüm getirmeliyiz, hakem hataları haksız penaltılar bu oyunun içinde var onlarla yaşamalı mıyız yoksa sadece bize haksızlık olduğunda bağırıp çağırıp oturmalı bu kısır döngüye hapis mi olmalıyız? Ya da olması gerektiği gibi haksızlık her yerde m, haksızlıktır? Maalesef bir çok Galatasray'lı arkadaşımız futbol aleminin bir çoğu gibi kendilerine dokunduğunda ses çıkarmayı tercih etmiş gözüküyor.

      Dün gece çalınacak lehte iki penaltı belki de skoru lehimize çevirecekti ama dedim ya o penaltılara itiraz etme hakkını biz ligin 2.haftasında İnönü çimlerine gömdük. Belki Burak efendi dün onun ayaklarının dibine uzanan futbolcuyu görüp az da olsa utanmıştır İnönü'deki geceden!

      Sonuca gelecek olursak da kötü skor iyi futbol umut verdi diyebilirim. Braga ve Cluj ile Galatasaray'ın işi daha da kolay olacağa benziyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder