17 Eylül 2012 Pazartesi

Göztepe Durdurulamıyor (!)



       Sezon başında Göztepe için düşündüğüm sıralama ilk on olur playoffu zorlar diyordum. Benim bu görüşümü Hüseyin Kalpar ve yöneticiler "bu takım 10 ay sonra Süper Ligde" diye farklı bir tanımlamayla geliştirdiler. Eyvallah dedik bekledik...

     Göztepe 3. haftasını geçtiğimiz PTT 1.Ligde 0 puanla dibe demir atmış durumda. Kartal, Samsunspor ve Boluspor'a mağlup olan Göztepe'de işler karışmış gözüküyor. Sezon başında yönetimdeki çalkantılara karşı Hüseyin Kalpar'ı var gücüyle savunan taraftar bu kez oklarını Kalpar'a çevirmiş durumda. Sezon başında şampiyonluktan bahseden Kalpar transfer sezonu bitmişken "gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz" diyor. Geçmişten hiç mi ders almaz bir takım? Geçen sene Theo Weeks ile taraftarın sabrını denediniz bu sene de Buval ile... Forvetiniz atamıyorsa mücadelenin de bir anlamı olmuyor. Ve Buval zorla aldırılan ya da bugün takıma gelmiş bir oyuncu da değil!

    Yenilen gollerde de müthiş kaleci hataları var. Öyle ki 2.golden sonra orta sahayı geçen Bolulu futbolcu şut çekmeye başladı. Yine aynı konuya geleceğim ama şampiyonluk diyorsan takımı kaleden kurmak gerekiyor. Kalen güven vermiyorsa Buval gol kralı olsa 35 metreden 2 gol yer kalecin puan kaybedersin.

    Takım hazır değil bu çok belli, hem de kampı erken başlayan bir kulüpken. İdeal 11 oluşmadığını da 3 maçta çıkarılan isimlerden anlayabiliyoruz. peki milli maç arasında rakiplerin hazırlık maçları yaparken siz niye boş geçtiniz? Takımın birbirini tanıması hocanın ideal 11 yapabilmesi için güzel bir fırsat niye tepildi anlamak çok güç.


      Şu futbol şampiyonluğun çok uzağında ve sağda solda kümede kalıp kalmayacağı konuşuluyor Göztepe'nin... Son sorum takımın bu duruma gelmesinde emeği geçen herkese; şu sonuçlardan sonra bir kez daha  "gençliğimin katilisin Göztepe" diye isyan ettirilen taraftarlar sezon başından bu yana en azından realist vaatleri hak etmiyor mu? Umarım kısa sürede sorunlar hallolur ve taraftarları da hak ettiği yerde görürler takımlarını...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder