5 Eylül 2012 Çarşamba

Demirspor'un İlk 2 Haftası


       PTT 1.Ligdeki temsilcim Adana Demirspor ile ilgili detaylı bir değerlendirme yazısı yazmak şart oldu kendimce. 2 hafta geride kaldı ve Play-off stresi haricinde ben de Demirspor'u ulusal kanallarda görmenin sevincini yaşadım diyebilirim. Şaka bir yana Demirspor'un 2 haftalık performansını az biraz anlatmaya çalışalım...


      Demirspor ilk hafta Bolu deplasmanında ligin açılış maçına çıktı. Bu maçta iki takımda gol atamazken ADS'de aksayan yerler kendini hemen belli etti. Özellikle savunma çok aksadı bu maçta ve Agbetu tek başına çok rahat geçebiliyordu. Biraz son vuruş eksikliği olmasa Agbetu atacağı gollerle haftanın yıldızı olabilirdi. Ama son vuruş eksikliği Demirspor'u korudu. Forvette ise Cavid Huseynov çok etkisizdi. Azeri futbolcu basit yan paslar dışında pek bir varlık gösteremedi. Akıllarda kalan tek şey ise İrfan'ın muhteşem frikiğini kalecinin son anda kurtarması oldu.


      Ligin ikinci haftasında da kendi evinde Çaykur Rize ile kendi seyircisi önünde karşılaşan Demirspor komik gollerle iki kez geriye düştü. Kalede Ramazan savunmada Berat bana çok da güven vermedi. Özellikle ikinci goldeki ortaklaşa hataları saç baş yoldurdu diyebilirim. Ve Rize'nin siyahi iki forveti tüm savunmayı delik deşik etti. Savunmanın ne kadar ağır kaldığını görmek için Rize forvetleri yeter de artar bile...Tamam adamlar çok hızlı ama savunmanın bu kadar ağırlığı da hiç hoş değil. Adamlar topla ya da topsuz her deparlarında savunmanın arkasına geçebilmeleri bu savunmanın çok can yakacağını gösterdi bana. Bir de geçen yılın şampiyon takımında özellikle playoff'larda efsane bir performans gösteren Şener neden kalede yok ve Ramazan oynuyor?


     İlk maça göre güzel bir gelişmede Cavit'in takıma ısınması diyebilirim. İlk maçta yan pastan başka bir işlevi yok dediğim Cavit bu sefer o kadar çok olumlu iş yaptı ki özellikle 2. atılan golde yaptığı asist ısrarının ve mücadelesinin sonucuydu. Hücumdaki arka arkaya olumlu paslar ve işleriyle göz doldurdu. Erman çok top kaptırdı maç boyunca, ilk golün asistini yapsa da kaptırdığı toplar hep sorun oldu. Orta sahanın iyi isimleri ise Yusuf ve İrfan oldu.
   

      İki haftanın bana gösterdiği noktalar kale ve ağır savunma başta olmak üzere forvette bitirici bir ismin eksikliği diyebilirim. Bu sorunlarla takım ara transfer dönemine kadar bir şekilde gidecek. Geniş çerçeveyle baktığımda ise ligi bitirme pozisyonu olarak playoff zor gözüküyor ama orta sıralar çok da imkansız değil.  Yapılan ve henüz kendini gösterme fırsatı bulamayan yabancılarla güneşli olmasa da fırtınasız boransız günler bekliyor olabilir Adana Demirspor'u.

     Yönetim konusu ise hala güncelliğini koruyor Demirspor'da. Taşeron yönetime olan tepki Rize maçında da tekrarlandı. Yenilen ve atılan gollerde sesler bir kat daha arttı. Belki yeterli değildi ama kitlesel tepki adına yine de iyi bir girişim oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder