16 Eylül 2012 Pazar

Çaykur Rizespor ve Durdurulamaz Hücum Hattı       PTT 1.Ligde malum Demirspor maçlarıyla ayrı bir alakadarız ama öyle bir takım var ki görmemek imkansız diyebilirim. Çaykur Rizespor'u geçen hafta Demirspor maçı vasıtası ile kısaca yazmıştım ama artık bu hafta biraz genişletmek lazım o paragrafı diye düşünüyorum.

     Bu hafta kendi evlerinde TKİ ile karşılaştılar. Favori olarak görüyordum ama böylesine ezici bir futbol ile olacağını tahmin etmiyordum diyebilirim. Maçtan 4 farklı skorla ayrıldılar ama açılması gereken bir kaç parantez olduğunu düşünüyorum.

     Öncelikle Uche ve Jallow... Bu ikili Demirspor maçında da ağları havalandırmış ve hallaç pamuğu gibi yerden yere vurmuştu. Sadece o maça özgü değil bu ikili her maç aynısını yapıyor. Bu maçta da birbirinden güzel 3 golde imzaları var. Hızları ve benzerlerindeki bulunmayan son vuruş yetenekleri onların sivrilmesine yol açıyor. Özellikle 3. golde çaprazdan harika bir şut atan Uche, Jallow ile bu ligin üzerinde olduklarını kanıtladı.

   Bir başka isim de Cenk Ahmet... Bırakın attığı golü Jallow'a yaptığı akıl dolu asist bile yeter onu anlatmak için. Maçın son anlarında kaleciyi önde görüp o mesafeden isabetli bir aşırtma yapması da bu akşamki oyununu taçlandırdı...


      Saydığım 3 oyuncu bu ligin üzerinde oyuncular olarak göze çarpıyor. Görüntü o ki Çaykur Rizespor bu sene üst lige çıkmaya çok yakın. Umalım ki çıktıklarında klasik Süper Lig görmüş takımlar gibi 20 oyuncu gönderip 30 oyuncu almasınlar ve bu oyuncuları bünyelerinde tutabilsinler. Eğer Rizespor için kötü senaryoda -zor gözükse de- üst lige çıkılmadığı takdirde özellikle hücum ikilisini ellerinde tutmaları çok zor olabilir.

     Kısaca Çaykur Rizespor kaliteli bir takım olmuş. Oynadıkları top izleyene zevk veriyor futbolcuları oyun oynamak için sahaya çıkıyorlar ve antipatik hiç bir harekette bulunmadılar henüz. Biri sorsa PTT 1.Ligden kimin maçını izleyelim düşünmeden Çaykur Rizespor derim. Umarım bu güzel futbol devam eder ve sıralamada da sezon sonunda futbollarının karşılığını bulurlar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder