21 Ağustos 2012 Salı

Umut İçin Avantaj Şart

       


           Avrupa yasaklarıyla boğuşan Türkiye futbolun için önemli bir gece olacak Salı gecesi. Fenerbahçe yeniden Şampiyonlar Ligi'nde boy gösterebilmek adına çok önemli bir maça çıkacak. Bu maçta rakip S.Moskova Rus ekibi olmasıyla bile başlı başına ters bir ekol oluşturuyor gözümüzde.
            Sezona iki resmi maçta 1 yenilgi ve 1 beraberlikle başlayan Fenerbahçe rakipten bağımsız olarak gözümüzü korkutsa da Avrupa'nın havası başka olur diyenlerdenim. Fenerbahçe'nin ön eleme handikabı var bu bir gerçek fakat kadro yapısı Fenerbahçe'nin tecrübe olarak artı değer olarak göze çarpıyor. Kuyt, takıma ısınamasa da Mehmet Topal, Alex, Stoch  gibi isimler tecrübe olarak çok ileride isimler bu tarz maçlar için.

        Basite kaçarak gol yemeden dönersek diye bir yoruma girmek istemiyorum çünkü Moskova ekibinin hucum hattında Emenike gibi bir gol silahı bar bu nedenle gol yemeden dönmekten ziyade avantajlı bir skor deyimi daha doğru olur.
       Bu maçı evinden izleyecek biz futbol severler içi bir diğer güzel yanı maçın STAR TV gibi herkese açık bir mecradan yayın yapacak olmasıdır. Salı akşamı saat 19:00'da yayınlanacak maçtan umarım Fenerbahçe avantajlı bir skorla dönerek Avrupa Kupalarındaki kara bulutları dağıtır.
    Öte yandan Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Salı günü oynanacak diğer maçlar şöyle:

Basel-Cluj
FC Copenhagen- Lille
Monchengladbach-Dynamo Kiev
Helsinborg-Celtic

        Bu eşleşmelerde benim tur için favorilerimi soracak olursanız sırasıyla: Basel, Lille Monchengladbach ve Celtic derim ama ilk maçlar gerçekten çok önemli... 2 ya da daha fazla farklı mağlubiyetlerin geri dönüşü çok az olsa da futbol mucizelerinin nelere kadir olduğu apaçık ortada...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder