30 Ağustos 2012 Perşembe

Tur Yakın...               Şampiyonlar Ligi Play-off'unda umduğumuzu bulamamışken bizi bir başka heyecan Avrupa Lig'i heyecanı sardı. Bu kupada Bursaspor ve Trabzonspor ile şansımız oldukça fazla gözüküyor.

                 Bursaspor 3-1'in rövanşında tur için Hollanda'ya gitti. Hollanda'da Twente ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamlayan Bursa'da hedef turu geçmek başka bir ihtimalin adı bile anılmıyor. Ertuğrul Sağlam "ilkler" sıralamasına şüphesiz Avrupa Lig'inde gruplara kalmayı da koymak isteyecektir. Ligde İBB yenilgisi ile haftayı kapatan Bursaspor için bu maç bir ölçü olmaktan çok uzaktı. Tamamen Twente maçının akıllarda olduğu belliydi.

              3-1 çok avantajlı bir skor ama Twente'li oyuncular ağız birliği etmişçesine kendi evlerinde aldıkları kendi tabirleriyle "çılgın skorlardan" bahsediyorlar. İnsana korku salsa da bu söylemler biz iki takımı sahada karşılıklı izlediğimiz için onları esmeleri gürlemeleriyle baş başa bırakıyoruz.

              Bursa'da yine bir milli maç havası estiren bu karşılaşma için Merinos Park'ta bir dev ekrandan yayın aktarılacak. Maçı izleyenler için metro ve otobüs seferleri gece 01'e kadar uzatıldı. Kent yine kenetlenmiş durumda Yeşil-Beyazlı ekipten sevinçli bir haber bekliyor.

                Sakat Serdar Aziz'in alınmadığı maç kadrosundan oluşacak muhtemel 11 ise şöyle : "Carson, Basser, Ömer, İbrahim, Vederson, Sestak, N'Diaye, Musa, Ozan, Batalla, Pinto"

              

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder