24 Ağustos 2012 Cuma

Timsah Yürüyüşü Başlıyor
               Bazı maçlar vardır galibiyet "kenetlenerek" gelir. Bursaspor'un galibiyeti de işte öyle oldu. Tüm gün Bursa'yı kaplayan bu maçtan galip ayrılacağız havası takımın stada yaklaşmasından tutun da maç bitimine kadar dinmedi.
 
             Takımı meşalelerle karşılayan taraftarlar 90 dakika susmayarak da skor tabelasında etken olan faktörler arasına yazdırdı kendini.

              Maça Bursaspor hızlı başlayıp 16 dakikada 4 önemli atağa girse de bunlardan gol çıkmamıştı. 31. dakikada Twente'nin neredeyse ilk ciddi atağından golle dönmesi "bu da mı tecrübe" dedirtmeye başlamıştı bana. Ama iyi ki fazla sürmedi bu süreç de Batalla güzel bir voleyle maçın re-start tuşuna basmasını bildi. Ozan'ın payı da voleden önce topun önünden çekilip topu Batalla'ya bırakan Pinto'nun da payı büyüktü bu golde. Çünkü Almeida bunları nedense yapamıyor ve bir çok pozisyonu harcatıyor takımına...


            İkinci yarıda da ilk bulunan pozisyonu Sestak gole çevirince maç 2-1'e gelmişti. Sestak 4.dakikada boş kaleye kaçırdığı pozisyonu da bir bakıma affettirmiş oldu. 2-1'in endişesi sarmıştı şimdi de... Ya 2-2 olursa ya da maç böyle biterse orada işler çok zor olur diye iç geçirmelerle süren dakikalar geçirdik hep birlikte.

         Ama yine Ozan-Batalla ortaklığı yüreklere su serpme mesaisine devam ediyordu. Ozan'ın soldan ortasına Batalla kafasıyla şık bir vuruş yapıp skoru belirlemiş ve tur vizesi için harika bir skor ortaya çıkarmıştı.

         30 Ağustos'taki maça şüphesiz bu akşamki maçtan çok daha rahat çıkacak Bursaspor...İlk yazıda Bursaspor avantajlı skor almak zorunda diye yazmıştım avantaj için Bursa çok daha fazlasını aldı. Bugün "timsah" ilk adımını attı, gerisi için 30 Ağustos'u bekliyor. Ve avantaj Bursaspor'da!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder