25 Ağustos 2012 Cumartesi

PTT 1 . Lig Başlıyor

                Yeni ismine kavuşan 1.lig PTT 1. Lig adıyla başlıyor. Açılışını Boluspor- Adana Demirspor ile yapacak olan lig yine çok çekişmeli geçecek bir sezona hazırlanıyor. PTT 1.Ligi üstündeki ligden ayıran en önemli etken daha geniş coğrafyalara ve daha keskin tribün kültürüne sahip olması olarak göze çarpıyor.

            Sadece Doğu Anadaolu bölgesinden takımın olmadığı ligde en az temsilci ile Marmara Bölgesi yer alıyor. Bu sezon lige yükselen takımlardan Şanlıurfaspor, 1461 Trabzonspor ve Adanademirspor şüphesizki bu ahenkli lige çok daha fazla güzellik katacaklar.

            Bu sene ki favoriler yine geçen sene üst sıralara oynayan takımlar diyebiliriz.  Playoff'un gediklilerinden Boluspor bence güçlü favorilerden onun yanında geçen sene bin bir türlü sıkıntıya rağmen playoff'a kalabilmiş Konya'da iyi bir takım hüviyetinde.

            Belki bir umut adlı gruba da Adanaspor ve Çaykur Rize'yi ekleyebiliriz. Adana geçen yıl çok yaklaşmıştı hatırlayacağınız gibi bir üst lige çıkmaya. Ama tutuk geçen kadro takviye dönemi onların başına sezon içinde iş açabilir.

        Ligde alt potayı ilgilendiren takımlarda da takımsal sıkıntılardan çok yönetimsel zaafiyetli takımlar göze çarpıyor. Yücel İldiz'le anlaşma yaptıktan sonra İldiz'in kısa sürede istifasıyla başlayan süreçte yönetimin beceriksizliği Karşıyaka'yı sezon içinde çok zorlayacaktır. Yine aynı şekilde tartışmalı şekilde Güvenç Kurtar ile anlaşan ve tek lig maçı yapmadan Kurtar'ın istifa etmesi alt ligden gelen şampiyon takımı ne diye dağıttın o zaman ya da dağıttırdınız sorusunu akla getiriyor hemen!

         Ligin maddi problemlerle boğuşan ve transfer takviye gibi gündemlerden uzak kalan Samsunspor ve Ankaragücü. İki ekipte maddi sıkıntılar ve yönetimsel belirsizlikler yüzünden söylemek zor geliyor ama Kocaelispor konumuna her an düşebilir.

     Benim desteklediğim takım hangisi diye soracak olursanız ben size Adana Demirsporludur diyeyim siz anlayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder