21 Ağustos 2012 Salı

Fırtına İçin Esme Vakti
        Fırtına geçen yıl ki Şampiyonlar Ligi tecrübesinden sonra bu sene de şansını Avrupa Ligi'nde deneyecek. Rakibi Trabzonspor'a göre nisbeten daha güçsüz bir takım olan Macar ekibi Videoton olurken teknik heyet temkini elden bırakmıyor.
        Haftasonu Karabük deplasmanından 1 puanla dönen Karadeniz ekibi Avrupa Kupasında kendi evinde nisbeten çok daha iyi bir statta galibiyet kovalayacak. Şenol Güneş ısrarla rakiplerinin kamuoyunda rakiplerini çok güçsüz göstermek gibi bir algı oluşturmaya çalıştırdıklarını söyleyerek rakibin ne kadar iyi bir savunma hattı olduğuna dikkat çekti.
      Avrupa'da herhangi bir başarının prestij olarak ve maddi olarak takıma çok şey katacağının farkında olan yöneticiler de taraftarları tribüne davet ediyorlar.
         Trabzonspor burada alacağı farklı ya da gol yemeden bir galibiyet tur kapısını aralayacaktır. Bu noktada "klişe" olacak ama tribünlerin sakin kalması gerekiyor. Daha önce maça müdahalede takıma artı katkıları sorgulanacak olan Trabzonspor tribünlerini bu kez daha planlı ve programlı şekilde takımlarına galibiyette itici güç olmalılar.Bana göre Colman-Volkan-Olcan-Halil bu maçta en önemli hucum silahları olarak göze çarparken Burak'ın yokluğunun hala sezon başladığı halde konuşulması da hem futbolcular hem de taraftarlar için negatif bir psikolojik faktör olarak göze çarpıyor.

      Tüm bu dış etkenlere rağmen kişisel fikrim olarak Trabzonspor'un turu geçeceğini düşünüyorum belki çok üst turlar zor ama Fırtına Avrupa'da bir müddet esmeye devam edecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder